Skip to navigation Skip to content Skip to footer
University of Chicago Department of Athletics & Recreation

Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs UAA Indoor Championships

vs UAA Indoor Championships

vs TBD
@ Danville, Ky.
TBA

vs Ill. Wesleyan
@ Clayton, Mo.
12:00 PM

vs Ill. Wesleyan
@ Clayton, Mo.
3:00 PM
2
3
4
5
6
at Carthage Final Qualifier (Indoor)
4:00 PM

at Carthage Final Qualifier (Indoor)
4:00 PM
7
at Wartburg Final Qualifier (Indoor)
11:00 AM

at Wartburg Final Qualifier (Indoor)
11:00 AM

vs Illinois Tech
TBA

at Transylvania
11:00 AM

vs Wis.-River Falls
1:00 PM

at Transylvania
2:00 PM
8
vs Wis.-Stout
@ Rosemont, Ill.
9:00 AM

at Transylvania
11:00 AM

vs Wis.-Oshkosh
@ Rosemont, Ill. - The Dome
3:00 PM
9
10
11
12
13
vs NCAA Division III Championships

vs NCAA Division III Indoor Championships

vs NCAA Division III Indoor Championships
14
vs NCAA Division III Championships

vs NCAA Division III Indoor Championships

vs NCAA Division III Indoor Championships

at Calvin
2:30 PM
15
at Albion
12:00 PM
16
17
18
vs NCAA Championships

vs NCAA Championships
19
vs NCAA Championships

vs NCAA Championships
20
vs NCAA Championships

vs NCAA Championships

vs St. Mary's (IN)
6:00 PM
21
vs NCAA Championships

vs NCAA Championships

vs St. Olaf
@ Clermont, Fla.
2:00 PM

at Mary Hardin-Baylor
3:00 PM

vs Manchester
@ Clermont, Fla.
4:00 PM

at Mary Hardin-Baylor
6:00 PM
22
at Mary Hardin-Baylor
1:30 PM

vs Carleton
@ Clermont, Fla.
1:45 PM

vs Colby
@ Clermont, Fla.
4:00 PM
23
vs Caltech
@ Claremont, Calif.
12:00 PM

at Caltech
12:00 PM

at Trinity (Tex.)
6:00 PM
24
vs Wis.-Platteville
@ Clermont, Fla.
9:15 AM

vs Wis.-Eau Claire
@ Clermont, Fla.
11:30 AM

at Redlands
5:00 PM

at Mount Union
6:00 PM

at Pomona-Pitzer
6:00 PM

at Texas Lutheran
7:00 PM
25
vs Luther
@ Clermont, Fla.
9:00 AM

vs Wellesley
@ Clermont, Fla.
11:15 AM

at Redlands
5:00 PM

vs Middlebury
@ Claremont, Calif.
5:00 PM
26
at Denison
3:30 PM
27
at Claremont-M-S
11:00 AM

at Claremont-M-S
12:00 PM

vs Calvin
@ Clermont, Fla.
1:15 PM

vs Williams
@ Clermont, Fla.
3:30 PM
28
vs Thomas (ME)
@ Clermont, Fla.
8:00 AM

vs Augustana (Ill.)
@ Clermont, Fla.
10:15 AM

at Lawrence
12:00 PM

at Lawrence
3:00 PM
29
at Lawrence
12:00 PM

at Lawrence
3:00 PM
30
31
vs Lake Forest
3:00 PM

vs Lake Forest
5:00 PM
1
vs Edgewood
3:00 PM

at Elmhurst
5:00 PM
2
vs Aurora
3:00 PM

vs Aurora
5:00 PM
3
vs TBD
@ Madison, Wis.
TBA

vs Wis.-Eau Claire
4:00 PM
4
at Wheaton Invite (Outdoor)
11:00 AM

at Wheaton Invite (Outdoor)
11:00 AM

vs TBD
@ Madison, Wis.
TBA

vs Ill. Wesleyan
@ Bloomington, Ill.
10:00 AM

vs Cornell College
12:00 PM

vs DePauw
@ Bloomington, Ill.
12:15 PM

vs North Central (Ill.)
1:00 PM

vs Cornell College
3:00 PM